DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 435748-1,34%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

18:32

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın Büyük Desteğiyle Yetkimizi Pekiştirdik.”
  • Azt Haber
  • Gündem
  • “Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın Büyük Desteğiyle Yetkimizi Pekiştirdik.”

“Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın Büyük Desteğiyle Yetkimizi Pekiştirdik.”

ABONE OL
Haziran 17, 2022 10:40
“Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın Büyük Desteğiyle Yetkimizi Pekiştirdik.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksaraylı Sıhhat ve Toplumsal Hizmet Çalışanları Sağlık-Sen Etkinliğinde Buluştu. Aktiflikte konuşma yapan Genel Sekreter Durali Baki, onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunduklarını belirterek “Sağlık ve toplumsal hizmet çalışanlarımızın büyük dayanağıyla yetkimizi pekiştirdik. 14. kere yetkili sendika olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Sağlık ve toplumsal hizmet çalışanlarının büyük takviyesiyle yetkilerini pekiştirdiklerini belirten Baki, Her vakit haksızlıkların ve adaletsizliklerin karşısında olduklarını lisana getirdi ve adaletsiz döner sermaye sistemini eleştirdi. Baki, “Sağlık çalışanları verdikleri uğraşın, akıttıkları alın terinin karşılığını almalı. Unutulmamalı ki, sıhhat sistemini ayakta tutan sıhhat çalışanlarının fedakarca verdiği gayrettir. Sıhhat çalışanlarımız, fedakarlıklarını pandemi periyodunda bir kere daha ortaya koydu. Hakkaniyetsiz bir halde çarkları dönen döner sermaye sistemi bir an evvel revize edilmeli. Sıhhat çalışanlarının yüzleri gülmeli artık” dedi.

“Sahanın Nabzını Tutarak Uğraş Ediyoruz”

Genel Lider Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, çalışan ve hizmet odaklı bir sendikal anlayışıyla gayret ettiklerini lisana getirerek, makam odalarında oturarak sendikacılık yapmadıklarını söyledi. Her vakit sıhhat ve toplumsal hizmet çalışanlarının yanında olduklarını belirten Doğan, “Sağlık-Sen teşkilatı her vakit sahanın nabzını tutarak çaba ediyor. Çalışanlar neredeyse Sağlık-Sen oradadır” halinde konuştu.

Mücadelemiz Emeğin ve Alın Terinin Karşılığı İçindir

Aksaray Şube Lideri Rıfat Kaya, pandemi devrinin kahramanı sıhhat ve toplumsal hizmet çalışanlarının alanda büyük fedakarlıkla hizmet verdiğini vurgulayarak, “Her türlü fedakarlığı yapan çalışanlarımız bu ülkenin hayat sigortasıdır” dedi.

Sağlık ve toplumsal hizmet çalışanının refaha erişmesi için daha da çok çalışacaklarını söyleyen Şube Lideri Kaya, “Bayrağı devraldığımız 2014 yılından bu yana Aksaray’da sıhhat ve toplumsal hizmet çalışanlarımız için emek çabasını karalılıkla sürdürüyoruz. Bizim tüm çabamız her türlü fedakarlığı gösteren çalışanlarımızın emeğinin ve alın terinin karşılığını almak içindir” tabirlerini kullandı. (BSHA- Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Veri Politikamızı inceleyebilirsiniz.