DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 438455-0,43%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Koza Halı 2023 Yılına Yeni Amaç ve Yatırımlarla Güçlü Bir Giriş Yapıyor
  • Azt Haber
  • Ekonomi
  • Koza Halı 2023 Yılına Yeni Amaç ve Yatırımlarla Güçlü Bir Giriş Yapıyor

Koza Halı 2023 Yılına Yeni Amaç ve Yatırımlarla Güçlü Bir Giriş Yapıyor

ABONE OL
Ocak 24, 2023 21:24
Koza Halı 2023 Yılına Yeni Amaç ve Yatırımlarla Güçlü Bir Giriş Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Ekim ayında açılan Koza Home mağazasıyla amaç 5 yıl içerisinde Türkiye’de 20, 10 yıl içerisinde küresel pazarda 30 mağaza. 

Tüm dünya ismine şiddetli bir periyot olan 2020 yılı sonrasında yaşanan olumsuz gelişmelere karşın, Koza Küme 2022 yılı sonunda bir evvelki yıla oranla yüzde 9’luk bir büyüme gerçekleştirdi. Toplam üretiminin yüzde 75’ini ihracat, yüzde 25’ini ise iç piyasa satışı biçiminde gerçekleştiren Koza Halı’nın 2023 yeni maksat pazarları ortasında Orta ve Güney Amerika ile Güney Afrika bulunuyor. Bu yeni yatırım amacıyla birlikte yüzde 15’lik bir hisse artırımı hedefleniyor.

Türkiye genelinde kuvvetli bayilik ağı ile istikrarlı büyümesine devam eden Koza Halı, “Koza Halı Gallery” programı ile tabelalaşma ismine da büyük bir yatırımda bulunuyor. 2024 yılı sonuna kadar 100 adet franchise gayesiyle devam eden çalışmalar, uzman takımlar tarafından yürütülüyor. Sürdürülebilir ve uzun vadeli iş modellerini hayat geçirmeyi hedefleyen “Koza Halı Gallery” programı ile Koza Halı tüm yatırımcılara özel takviyeler de sağlayacak. 

Ür-Ge ve Ar-Ge ile Gelen Dal Sözcülüğü

Her sene cirosunun muhakkak bir oranını eser araştırma ve geliştirme projelerine aktaran Koza Küme,
 dönemsel olarak sakinlik yaşayan halı bölümüne ivme kazandırırken, tüm paydaşlarla birlikte daha sürdürülebilir ve yenilikçi bir kalkınma maksadıyla ilerliyor. Âlâ bir gelecek için dünya ve etraf farkındalığıyla yatırımlarına devam eden Koza Halı, global ısınmanın tesirlerini minimize etmek ismine kısıtlı güç kaynaklarını daha verimli kullanmak ve kendi gücünü tekrar kendi bünyesinde üretmek için 2021 yılında hayata geçen 2.64 Megawattlık “Güneş Enerjisi” yatırımını 5 Megawatt olarak arttırma kararı aldı. Sürdürülebilirlik ismine yatırımlarına da devam eden markanın bugün tüm koleksiyonlarının yaklaşık %20’si geri dönüştürülmüş eserlerden oluşuyor. Markanın bu alandaki bir sonraki maksadı ise bugün yalnızca 1 modelde uygulanan “geri dönüştürülmüş gereçten üretilen ve büsbütün geri dönüştürülebilir” dizaynlara imza atmak.

Yeni Bayilik Ağıyla, Türkiye Genelinde Süratli Büyüme

Bunun yanı sıra 07-09 Mart 2023 tarihleri ortasında Antalya Belek Susesi Luxury Otel’de gerçekleşecek “Kozanın Başkanları 2023” lansmanına beklediklerinden çok daha fazla talep aldıklarını belirten Koza Halı Genel Müdürü İbrahim Cingisiz yaptığı açıklamada: “Lansman mühletince firmamızın dayanakları doğrultusunda tüm iş ortaklarımız ile verimli görüşmeler yapacak ve yeni yol haritalarımızı oluşturacağız. Ayrıyeten profesyonel dizayn takımlarımızın tasarladığı yeni desen ve eserlerimizin dalımızda yenilikçi fikirlere kapılar açacağını düşünüyoruz.” formunda konuştu.

Koza Home ile maksat; 5 yıl içerisinde Türkiye’de 20, 10 yıl içerisinde küresel pazarda 30 mağaza. 

2022 yılının başından itibaren Akdeniz ve İskandinav çizgileri ile harmanladığımız yenilikçi ve sade ömür biçimi konseptleri üzerinde sürdürdüğümüz çalışmaların bir sonucu; Koza Home. Bu yesyeni yatırımın çatısı altında halının yanı sıra, mobilya, mesken dokuması, iç dekorasyon ve aydınlatma eserleri de yer alıyor. Transparan ve güzel üretim süreçleri ile dünyaya, tabiata ve beşere hürmet çerçevesinde yaratılan eserlerin yer aldığı Koza Home koleksiyonları, ömür alanlarına paha katma maksadıyla tasarlandı. 

İlk konsept mağazası Koza Halı’nın meskeni Gazi kentimizin en itibarlı lokasyonlarından birinde yer alan ve 1200 metrekare genişliğinde bir showroom ile hayata geçirildi. “Evde Olmanın Mutluluğu” mottosu ile yola çıkılan “Koza Home” markası için maksat; kısa vadede 10, orta ve uzun vadede ise 50 mağazayı faaliyete geçirmek. Koza Home koleksiyonları Koza Home mağazasının yanı sıra kozahome.com.tr adresinde de bireylerin beğenisine sunuluyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Veri Politikamızı inceleyebilirsiniz.